זוגיות ורכבת הרים רגשית

June 14th, 2016

 

כל אדם עובר מיליוני רגשות במערכות היחסים שלו, ורגשות אלו מייצרים חומרים כימיים במוח המשנים את האופן בו הוא מרגיש. לעיתים אדם נמצא במסגרת חיובית, בתקווה שרוב הזמן, ולעיתים הוא עשוי להיות ניטראלי או אפילו לחוות רגשות שליליים לגבי בן או בת זוגו ואפילו כלפי עצמו.

היכולת לסמוך על בן או בת הזוג עם הרגשות היא חלק ממערכת יחסים נהדרת. כשאתה משתף משהו אישי, אולי כי אתה מודאג לגבי משהו בעבודה, ובן הזוג שלך תומך, זה בונה אמון, ונותן גם יותר כוח להתמודד עם כל בעיה.

יחד עם זאת, אם בן הזוג שלך אינו תומך, זה עשוי לגרום לך לבחור להיות פחות תקשורתי לגבי שיתוף רגשותיך, כעת ובעתיד. זוהי אינה מערכת יחסים בריאה ויש לטפל במצע על מנת למנוע נזק או סכסוך.

התמודדות עם סכסוכים בזוגיות

Leighton-Tristan and Isolde-1902

כשסכסוכים מתרחשים, התבונן על צורת התקשורת שלך. מילים מסוימות עשויות לפעול כמפעילות סכסוך, כך ששניכם צריכים להיות זהירים, על מנת למנוע מצבים ואמירות שיתכן שיפגעו או יגרמו לאחד מכם להגיב באופן שלילי או אטום. אם אתה יודע שמילים או ביטויים מסוימים ירגיזו את בן או בת הזוג שלך ויפעילו סכסוך, הימנע מלומר אותם ולמד לדבר מליבך, ולא ממקום של כעס.

אם אתה נסער או כועס, זה יכול להקשות מאוד על המצב, וקשה גם לסמוך על מישהו שכועס עליך. אם טרדה רגשית מתרחשת על בסיס קבוע, מערכת היחסים שלך לא תוכל לגדול, ויהיה לך קשה למצוא את הדרך להיות נחמד שוב. אם אתה מביע את מחויבותך בקול רם, זה יעשה הבדל, אך עליך להתבונן בעיני בן זוגך ולהרגיש את החיבור.

אחת השיטות למלא התחייבות חדשה זו היא לוודא שאתה מתייחס לבן או בת זוגך טוב יותר מכפי שאתה מתייחס לכל דבר אחר בחייך, כולל בני משפחה. אין זה אומר שעליך להתעלל באנשים אחרים, אבל עליך לוודא שבן זוגך מרגיש מיוחד מעת לעת. זה באמת כל מה שנדרש, וכשתעשה זאת, אהבתך תגדל מעט מידי יום. זה הרגל מצוין לפתח יחד ויגרום לך להרגיש קרוב יותר.

כלי נוסף ליצירת קרבה מוגברת יותר הוא הכרה במשהו נחמד, מושך או מיוחד שבן הזוג שלך עושה. פרגון לבן הזוג מחזק את הקשר וגורם לך להרגיש קרוב יותר. אם אתה רוצה ליצור את האושר שמגיע לשניכם, עליכם להראות כמה אכפת לכם. תן לרגשותיך החיוביים להיות המדריך שלך.

נושאים קשורים:

הבנת הרגש

סימנים המעידים על הצורך לצאת ממערכת יחסים המאופיינת ברכבת הרים רגשית

זוגיות מאמרים - מאמרים על זוגיות

 טיפול זוגי לעליות ומורדות במערכות יחסים