האחים גרים ביבליוגרפיה

April 19th, 2015

 

יעקב קרל גרים נולד ב-4 בינואר 1785, בהנאו, גרמניה. אחיו, וילהלם גרים קרל, נולד ב-24 בפברואר 1786. אביהם היה פיליפ גרים, עורך דין שעבד כפקיד בעיריית הנאו. בילדותם, הם בילו את רוב זמנם ביחד, ומלבד תקופת קצרה של חיים בנפרד, הם נשארו יחד לשארית חייהם.

ההבדל העיקרי באישיותם היה שיעקב היה בריא יותר, ונטה לעבודת מחקר, והוא זה שעיבד את רוב הכתבים שלהם מבחינת שפה ודקדוק. וילהלם היה חלש מבחינה פיסית, אבל נחשב לאדם חם מזק והתעניין יותר במוסיקה ובספרות. הוא היה אחראי לסגנון הנעים של אוסף האגדות שלהם.

ביוגרפיית האחים גרים. וילהלם ויעקב גרים, היו שני אחים שנולדו וחיו בגרמניה במאה ה-19. הם חיברו ופרסמו את "אגדות האחים גרים", אוסף הסיפורים המפורסם, הכולל סיפורים כמו סינדרלה ורפונזל.

שלושה גמדים ביער. סיפור מלא בעברית מתוך אוסף המעשייות.

ספר אגדות האחים גרים. מכיל 109 סיפורים שנאספו על ידי האחים גרים. המקור המדויק של הדפסת הספר אינו ידוע, והסיפורים מבוססים על סיפורי עם שסופרו מפה לאוזן בגרמניה של המאה ה-17 עד המאה ה-19. במהלך השנים, השתנו במקצת התרגומים מהמקור, ומרבית המהדורות אינן כוללות את הערות האחים גרים.

גלריית תמונות. גלריית תמונות מרהיבות שצולמו בהשראת האגדות.

רשימת הסיפורים. הרשימה המלאה של מעשיות האחים גרים נחשבת כחלק בלתי נפרד מהתרבות הגרמנית בפרט והתרבות האירופאית בכלל, של ימי הביניים. הסיפורים תורגמו ליותר משבעים שפות, והאחים גרים תרמו רבות להבנת והפצת סיפורי העמים.

האחים גרים. אם תרצו או לא, זאת מעשיה. מאמר מקיף בעברית בעקבות הסרט. המאמר מתחקה אחר המקורות של הסיפורים ומעלה טענות בדבר אמינותם של האחים.

אוסף הסיפורים המקורי. המהדורה הראשונה המקורית של סיפורי האחים גרים, חושפת גרסאות אימה לסיפורים אותם סיפרו בני העם לילדיהם לפני השינה, במשך מאתיים שנים.

היפהפייה הנרדמת - ארבע בתולות נמות ושושנת החוחים – ניתוח סיפור מרכזי של מעשייות האחים.

אוסף נוסף של הסיפורים המקוריים. אתר אוניברסיטת פרינסטון בארצות הברית, מפרסם מידע נרחב לגבי תולדות האחים גרים ורשימת המעשיות המקוריות.